Ana sayfa Haberler Alışveriş Aliexpress Nasıl Sipariş Verilir Mobil

Aliexpress Nasıl Sipariş Verilir Mobil

0
PAYLAŞ

Herkes tarafından merak uyandıran ve ilgi duyulan Aliexpress alışveriş sitesi hakkında bizlere sundukları, nasıl kullanıldığı hakkında ki bilgilendirme ile akıllara gelebilecek tüm soruları çözmeyi değinilmektedir.

 Aliexpress ne işe yarar?

 AliExpress site veya uygulama içerisinde barındırdığı birçok ürün ile insanların ihtiyaçlarını karşılamada hizmet veren bir elektronik ticaret sitesidir. İnsanların farklı ihtiyaçlarını karşılamada değişik ürünlerin ülkemize getirilmesinde kullanılan bu e-ticaret sitesi günümüzde birçok alışveriş

 sitesinden farklı bir format ile çalışmaktadır.

 Aliexpress güvenli bir alışveriş sağlamakta mıdır?

 Alışveriş yaparken Aliexpressten satın alınan ürün geliş süresi olarak biraz uzun sürmektedir, bu uzun süren işlemlerde alıcılar bilgi sahipliği yönünden eksik olmaları uzayan sürenin yanlış anlaşılmasına ürünüm gelmedi, dolandırıldım gibi bazı yersiz düşüncelere mahal veriyordur. Aksine alışveriş yönünden güvenilirliği üst düzeyde tutan aliexpress alışverişin güven adresi olarak bilinmektedir.

 Aliexpressten mobilden nasıl sipariş verilir?

 Öncelikle uygulamasını indirmiş olduğunuz aliexpress uygulamasını açarak gerekli olan ürünlerin fiyat olarak uygunluğuna göre seçerek sepete ekler ardından sipariş ver butonuna basarak gerekli adres işlemleri ve onu takiben ödeme işlemlerini gerçekleştirerek aliexpresten istenilen ürünleri sipariş vermiş oluyorsunuz. Uygulama içerinde ki sipariş takibi ile ürününüzün size ulaşıncaya kadar gelişini nerde olduğunu takip edebilirsiniz. Ayrıca üründe tahmini geliş süresini belirten tarihler ile de geliş süresinin uzunluğunu hakkında bilgi vermektedir.

 Aliexpress ile siparişim gümrüğe takılır mı?

 Siparişini ettiğiniz ürünlerden bazıları maalesef gümrük takılması olarak isimlendirilen olayla karşılaşmaktadır. Bu ürünler telefon, tablet, laptop, pc gibi ürünler ve fiyat olarak 30 Euro (190 TL =33,25 dolar) üzeri bir sipariş verdiyseniz ürünleriniz gümrüğe takılır.

 Aliexpresste hangi kartlar ile nasıl ödeme yapılır?

 Var olan tüm kartlar ile alışveriş imkanı sunulmaktadır. Siparişinizden sonra istenilen kargo adresi ve kart numarası ile kolay bir şekilde alım sürecini gerçekleştirebilirsiniz.

 Aliexpress ile gelecek kargomun süresi her zaman uzun olur mu?

 Satın alınan ürün istenilmesi ve karşı taraftan sağlanabilirlik durumu ile daha kısa sürede getirilebilir. Bu işlem yapılırken ekstra ücret ödeyerek gelecek ürününüzün geliş süresini 1 haftaya kadar düşürebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here