Ana sayfa Donanım Apple Cihazlarınızla Ses Paylaşımı Yapabilirsiniz

Apple Cihazlarınızla Ses Paylaşımı Yapabilirsiniz

0
PAYLAŞ

Apple’ın, yaptığı yeni bir güncellemeyle artık ses paylaşımı da yapabileceksiniz. Aktif hale getirilen İOS13 ile birçok yeni özellikle birlikte ses paylaşımı da getirildi. Bu sayede İphone’nunuzdan iki farklı Airpods üzerinden aynı anda müzik dinleyebiliyorsunuz. Airpods’un da Apple’in kendi cihazları için ürettiği kablosuz kulaklık seti olduğunu belirtelim.

 Ses Paylaşımı İçin Gereksinimler

 İphone veya İpad’inizden ses paylaşımı yapabilmeniz için cihazınızda İOS 13.1 / İPadOS 13.1 veya daha üst sürümlerin yüklü olması gerekiyor. Ayrıca cihazınızın Bluetooth 5 teknolojisini desteklemesi lazım. Bu özellikler cihazınızda mevcutsa iki Airpods setini eşleştirmeye gerek duymadan ses paylaşımı yapabiliyorsunuz.

 Ses paylaşımını destekleyen Apple cihazları şunlardır;

 Telefonlar; iPhone 8 ve üzeri,

 Tabletler; iPad (5.nesil), iPad Air (3.nesil), iPad mini (5.nesil), iPod touch (7.nesil)

 Ses Paylaşım Özelliğini Nasıl Kullanacaksınız?

 İphone veya İpad’inizden ses paylaşımı yapmak için cihazınızın “Kontrol Merkezi” bölümüne giriyorsunuz. “Müzik” araç çubuğu üzerinden “AirplayG düğmesine basıyorsunuz. AirPods veya diğer kulaklıklar bağlıyken “Ses Paylaş” özelliğine dokunuyorsunuz. Ses paylaşa dokunduğunuzda ekrana paylaşabileceğiniz cihazların listesi geliyor.

 Kullanacağınız airpods veya kulaklıkların aktif olmasına dikkat etmelisiniz. Eşleşen cihazların karşısında onay işareti bulunuyor. İkinci bir cihazı daha eşleştirmek isterseniz üzerine dokunmanız yeterlidir. Daha önceden cihaz eşleştirdiyseniz “sesi paylaş” düğmesine dokunduğunuzda ses paylaşımını yapmış oluyorsunuz.

 Ses paylaşımıyla birlikte kulaklıkların ayrı ayrı ses kontrollerini de hızlıca yapabiliyorsunuz. Ses paylaşımını durdurmak isterseniz, eşleşen cihazın karşısındaki onay tikini kaldırmanız yeterlidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here