Ana sayfa Haberler Alışveriş Black friday nedir ve ne zaman başlıyor?

Black friday nedir ve ne zaman başlıyor?

0
PAYLAŞ

Her yıl üretici firmaların büyük indirimler yaptığı black friday bu yıl da merakla bekleniyor. Black friday ne zaman başlayacak sorusuna hemen cevap verelim. Black friday veya diğer adı ile kara Cuma 29 Kasımda başlıyor.

 Muhteşem Cuma Nedir?

 Tarihi Amerika’ya dayanan muhteşem Cuma ilk olarak Noel alışverişlerinin başlangıcı kabul edilmiş, sonrasında Kanada ve İngiltere’ye oradan da tüm dünyaya yayılmıştır. Tüm ürünlerin indirimli fiyatlarla sunulduğu kara Cumayı her yıl olduğu gibi bu yıl da tüketiciler büyük bir heyecanla bekliyor. Muhteşem cuma nedir sorusuna eş zamanlı olarak tüm dünyayı saran bir alışveriş çılgınlığı diyebiliriz.

 Muhteşem Cuma Ne Zaman?

 Amerika’da her yıl Şükran Gününden sonra gelen Cuma günü başlayan bu etkinlik dünyada alışveriş çılgınlığı olarak tanımlanıyor. Black friday nedir, black firday Kasım ayının 4. haftasında başlayan ve tüm dünyayı sarmış durumda olan bir alışveriş çılgınlığıdır. Fiziksel mağazaların erken açılıp geç kapandığı bu günde online alışverişlerde satış rekorları kırılıyor.

 Bu yıl muhteşem cuma ne zaman diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Bu yıl Türkiye’de kara cuma 29 Kasımda başlıyor. Mağazalarda yaşanan izdiham ve yaralanma nedeni ile kara Cuma denildiği tahmin edilen bu günü hem üreticiler hem de tüketiciler heyecanla bekliyor.

 Efsane Cuma fırsatlarını kaçırmak istemeyenler stoklarla sınırlı ve yılda bir kez gelen bu alışveriş gününde ihtiyaçlarının en uygun fiyatlarla almayı dört gözle bekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here