Ana sayfa Güncel Teknoloji Dalgıçlar İçin Sınırsız Oksijen Kaynağı

Dalgıçlar İçin Sınırsız Oksijen Kaynağı

0
PAYLAŞ

Sınırsız miktarda oksijen imkanı tanıyan ExoLung geliştirilmiş etkin bir sistemdir. Özel bir çalışma prensibine sahip olan bu sistem, dalgıç yüzmeye devam ettiği sürece oksijen elde etme olanağı sağlıyor.

 Su Altında Sınırsız Oksijen Kaynağı

 Farklı amaçlar doğrultusunda dalış yapan dalgıçlar şnorkel ve oksijen tüpleri kullanır. Bu sistemlere ek olarak oksijen destekli dalış sistemleri değerlendirilmektedir. Özel teknolojik yapı ile geliştirilmiş olan ExoLung ise, dalış konusunda bir çığır açacak gibi görünüyor.

 Düzenli Oksijen Kaynağı İçin Exolung Sistemi

 Etkin bir düzene sahip olan ExoLung isimli bu sistem, güvenli bir yapı üzerinden hazırlanmış ayrıca hava girişi konusunda şamandırası bulunmaktadır. Dalgıcın gövdesinde bulunan ikili sistem bacaklarında bulunan kayışa bağlıdır. Dalgıç üzmeye devam ettiği sürece kayışlar pompayı çeker. Bacakların hareketi ile beraber su dışarı atılır. Bacakların hareket etmesiyle kayışlar gevşeyerek basınç üzerinden su sert gövdeye tekrar doldurulur; havanın solunması için sıkışmasına olanak verir.

 Yeni Nesil Dalış Anında Oksijen Kaynağı

 Sistem senkronize olarak dalgıç üzmeye devam ettiği süre oksijen kaynağı yaratıyor. Yapılan açıklamaya göre ise bu sistemin oksijen desteğini sonsuz şekilde sağladığı söylenmektedir. 5 metre uzunluğundaki boru üzerinden dalgıç rahat hareket edebilme kapasitesi elde ederken, aynı zamanda risk faktörü oluşacak derinlere gitme engeli sağlıyor. Ayrıca sonsuz oksijen kaynağı yaratmasının yanı sıra ExoLung, çok hafif olmasıyla benzersiz bir tasarım sağlıyor. Böylece daha keyifli bir dalma deneyimi yaşanabilir hale geliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here