Ana sayfa Haberler İos 13 Ve İpados Uygulama Güncelleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

İos 13 Ve İpados Uygulama Güncelleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

0
PAYLAŞ
apple ios 13 güncellemesi

Yeni mobil iletişim sistemleriyle gündeme oturan Apple, kullanıcıların aşina olduğu ayarlar üzerinde de değişikliğe gitti. Merak konusu olan iOS ve iPadOS uygulama güncelleme işlemleri için aşamaları sırasıyla takip edebilirsiniz.

 Önceki mobil iletişim sistemlerine göre değişiklikler barındıran iOS 13 ve iPadOS 13, basit ayarlarda dahi değişiklik yaşamış durumda. Uygulama güncelleme işlemlerinin yerinin değişmiş olması ilk aşamada kullanıcıları zorlasa da, güncelleme alanına erişimler son derece basit bir şekilde tamamlanabilir.

 Uygulama ve Oyun Güncelleme

 Uygulama veya oyun güncellemek isteyen kullanıcıların ilk olarak App Store alanına görmesi gerekiyor. Bu alanda sağ alt köşede yer alan “Güncellemeler” menüsü, işlem yapmak için gerekli alana girilmesini sağlıyor.

 Kullanıcılar aşağı doğru kaydırarak güncelleme bekleyen programlar hakkında bilgi sahibi olabilirler. İlgili alanda yer alan uygulamaların güncel halini kullanmak isteyenler ise sadece “Güncelle” alanına tıklayarak işlemlerini başarıyla gerçekleştirebilirler. Her uygulama için tek tek uğraşmak istemeyenler;

 * Tümünü Güncelle” ile sonuca tek tıkla ulaşabilirler.

 Güncelleme Ayarları

 Güncelleme ayarları ile ilgili değişiklik yapmak isteyenler, otomatik indirme alanında düzenleme yapabilirler. Sırasıyla;

 * Ayarlar

 * iTunes ve App Store bölümüne girilerek Otomatik İndirme güncelleme işlemleri başarıyla      kişiye özel hale getirilebilir.

 İlk etapta biraz karmaşık gibi görünse de menülere hakim olan kullanıcıların kolay bir şekilde hayata geçirecekleri uygulama ve oyun güncelleme işlemleri, kısa sürede güvenli bir şekilde tamamlanır. Düzenli olarak güncelleme işlemi yaparak her türlü teknolojik gelişmeyi yakından takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here