PAYLAŞ

Yeni geliştirilen bu yöntem sayesinde kalp yetmezliğinin kolay bir şekilde tespit edilmesi hedefleniyor. Bu yöntemde yeni bir yapay zeka sinir sistemi kullanılıyor. Bu sinir sisteminin keşfedilmesi ve kalp hareketlerine bağlı olması, bilim adamlarının dikkatini çekti. Kalp ile ilgili hastalıkların tedavisinde erken teşhis için oldukça etkili olacak. Bunun yanı sıra zaman kaybı da ortadan kalkacak. Bu yapay zeka, kalbin bütün hareketlerini sinir sistemi sayesinde takip edebiliyor.

 Bu çalışma üç farklı üniversitede görev yapan bilim adamı tarafından gerçekleştiriliyor. Florence, Warwick ve Surrey üniversitesinde görev alan bu bilim adamları, Ekg yardımı ile konjestif kalp yetmezliğini yüzde yüz tespit edebiliyor. Kalp yetmezliği teşhisinde yeni bir çığır açan buluş, dünya sağlık sektöründe kısa sürede tedavi işlemlerinde etkili olacak.

 Erken teşhis konusunda da bu yöntem, kalp yetmezliği olan hastaların tedavi süresini kısaltacak. Sağlık dünyasında tedavi süresinin kısalması ve erken teşhis gibi konularda etkili olacak. Yapay zeka sayesinde kalp hastalıkları konusunda devrim niteliğinde bir yöntem kullanılacak.

 Kalbin gerçek ritimsel davranışına bağlı hareket edildiğini ifade eden Massaro, yirmi dört saat takip işleminden kurtulup, kalbin tek bir ritim hareketine odaklanıyoruz, dedi. Massaro, bu açıklamasıyla icadın asıl amacının zaman alan kalp testlerinin kısa sürede gerçekleşmesinin hedeflendiğini belirtiyor.

 Sağlık dünyasında meydana gelen bu yeniliğin günlük kullanımı hedefleniyor. Günlük kullanımın yanı sıra büyük ölçekli kategoride de kullanılması hedefleniyor. Uzmanlar, yapay zeka sinir sistemi ile kalp arasında bulunan özel bir sinir sistemini kullanıyor. Bu özel sinir sistemi, kalpte meydana gelen hareketleri Ekg cihazı yardımı ile ortaya çıkarıyor. Kalbin hareketleri ile bu sinir sinir sistemi arasındaki bağlantıyı ortaya çıkaran uzman bilim adamları, kalp yetmezliği teşhisinde anlık çözüm geliştirmeyi hedefliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here