Ana sayfa Donanım Masaüstü Bilgisayarların Gelecekte Kullanımı

Masaüstü Bilgisayarların Gelecekte Kullanımı

0
PAYLAŞ

Teknolojinin hızla ilerlediği günümüz dünyasında PC kullanımı halen devam ediyor. Oysa geçmişte masaüstü bilgisayarların ortadan kalkacağını söyleyenler de olmuştu. Ancak elden ele dolaşan akıllı cihazlar ve bilgisayarlara rağmen hala masaüstü bilgisayarlar birçok konuda ilk tercihler arasında yer alıyor. Oyun, içerik üretimi ve üretkenlik denildiğinde en iyi seçenek olarak PC’ler karşımıza çıkıyor. Peki, masaüstü bilgisayar kullanımı bundan 10-15 yıl sonra da bu şekilde devam edecek mi? PC’lerin gelecekte kullanımı ile ilgili tahminlerimizi sizlerle paylaştık.

 Modern Bilgisayarlar Çok Hızlı

 Eskiden bilgisayarla açılana dek insanlar mutfaktan bir çay alıp gelecek kadar bir zamana sahipti. Oysa günümüz modern bilgisayarları çok hızlı. Mesela Windows 10 bilgisayar 4.9 saniyede açılıyor. Tahminiz 5-10 yıl sonra depolama birimleri, anakartlar, işlemciler ve RAM’ler işletim sisteminin saliseler içinde yüklenmesini mümkün kılacak.

 Masaüstü Bilgisayarlar Artık Akıllı Cihazlarda

 Akıllı cihazlar günümüzde laptoplardan daha iyi bir performans sergiliyor. Fakat içerik üretimi için masaüstü bilgisayarlar kullanılmaya devam edecek. Çünkü boyut ve fonksiyonellik olarak yakın zamanda da bu rollerin değişmeyeceği tahmin ediliyor.

 Yayın dünyasında internet yakın gelecekte bilgisayarları daha derinden etkileyecek. Yakın gelecekte bilgisayarların birçok yükünü bulut platformlarının alacağı tahmin ediliyor.

 Oyunlar için tercih edilen “hepsi bir arada” bilgisayarlar aslında bilgisayar dünyası için yeni bir teknoloji değildir. Donanımları küçülür ve daha güçlü hale gelirse “hepsi bir arada” bilgisayarların maliyeti azalacaktır.

 Depolama, ses kontrollü sanal asistanlar, kendi kendini onarabilen işletim sistemi ve sanal gerçeklik gibi özellikler daha güçlü hale getirilirse, masaüstü bilgisayarların popülerliği daha uzun yıllar devam edecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here