Ana sayfa Haberler Teknolojide Yaşanan Gelişmeler Evlere Yansıyor

Teknolojide Yaşanan Gelişmeler Evlere Yansıyor

0
PAYLAŞ

Hayatın her alanında etkisini gösteren teknolojik yenilikler, evleri de geliştiriyor. Bugün için çok lüks gibi görünen özellikler, kısa zaman sonra hemen her evde uygulanmaya başlayacak. Teknolojik donanımıyla herkesi kendine hayran bırakan evlere hep beraber göz atalım.

 1- Bill Gates’in Evi/Washington, ABD

 Dünyanın parmakla gösterilen teknolojik evlerinden birisi Microsoft’un kurucusu Bill Gates’e ait. Misafire özel iklimlendirmenin yapılabildiği evde, duvarda asılı tabloların yeri tek tuşla değiştirilebiliyor.

 2- Maksimum Güvenlik Konağı/Colorado, ABD

 Yüksek bütçeli güvenlik ve gözetim sistemine sahip olan evde kurulu olan termal görüntüleme sistemleri dünyanın her yerinden akıllı cihazlar ve tabletler üzerinden takip edilebiliyor. 4 yatak odası ve 7 banyosu bulunan akıllı evde tesisatla ilgili sorunlar anında tespit edilebiliyor.

 3- Şekil Değiştiren Daire/Matosinhos, Portekiz

 Hareketli duvarlara sahip olan eve misafir geldiğinde yaşam alanları ihtiyaca uygun olarak şekilleniyor. Dairenin baştan sona yapılanmasını sağlayan hareket özelliği, büyümesi gereken odalara özel çözüm buluyor.

 4- Harbour Hide/Dorset, İngiltere

 Aydınlatma ve ısının android bir tablet üzerinden ayarlandığı evde, hareketli havuz zemini de bilgisayar ile kontrol ediliyor. Enerji verimliliğinin en üst seviyede yakalandığı evde, maliyetler de minimum seviyelere çekiliyor.

 5- Heliotrope/Freiburg, Almanya

 Kendi etrafında dönebilen ev, kullandığı enerjinin %30’unu bu şekilde üretiyor. Çocuklar, yaşlılar ve hatta engelliler için de uygun özelliklere sahip olan ev, günlük rutinleri kolaylaştırarak yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkarmayı başarıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here