Ana sayfa Haberler Tesla Cybertruck Ve Merak Edilen Özellikleri

Tesla Cybertruck Ve Merak Edilen Özellikleri

0
PAYLAŞ

Elon Musk ve şirketi Tesla’nın son projesi olan Tesla Cybertruck aracının tanıtımı Kalofirnoya’da gerçekleştirilen lansman gecesinde yapıldı. Zırhlı yapısıyla dikkatleri üzerine toplayan bu araba modeli, aynı zamanda sürdürülebilir enerjinin yoğunlukla kullanıldığı, tamamen çevre dostu özellikleri bünyesinde barındırıyor.

 Cybertruck ve Öne Çıkan Özellikleri

 1- Hız ve Menzil Özellikleri: Merakla beklenen cybertruck özellikleri kamuoyu ile paylaşıldı. Sadece 2.9 saniye gibi kısa bir sürede 100 km. sınırını aşan özel bir yapıya sahiptir. Menzil seçenekleri ise toplamda üçe ayrılıyor. Araç sahiplerine bırakılan menzil alternatiflerinde en düşük mesafe 400 km. olarak belirlenmiş durumda. İsteyenlerse 440 ve 800 km. menzil ayarlamalarıyla geleceğin arabasını sürebilecek.

 2- Batarya ve şarj seçenekleri: İç yapısı da en az dış tasarımı kadar dikkat çekici olan Cybertruck araçlarının tamamı bataryalı olacak. Tesla şirketinin ”Superchangers” adını verdiği teknoloji sayesinde 250 kW’a kadar şarj kapasitesi bulunan araçların şarj süreleri de oldukça kısa.

 Türkiye Satışı ve Fiyatları

 Bu teknoloji destekli elektirikli pickup araçlarının Türkiye’de satışa çıkarılıp çıkarılmayacağı henüz belli değil. Bununla birlikte 2021 yılı itibariyle başta Amerika ve İngiltere olmak üzere alıcılarla buluşacağı ön görülüyor. Fiyatları ise menzil özelliklerine göre farklılık gösterecek. Alıcılara özel olarak birçok satın alma avantajı da sunulacak. Sadece 100 dolar ödeyenler depozito ödeyenler bu yeni nesil aracın sahibi olabilirler. 2021 yılında ilk satışını yapması beklenen Tesla firması üç motorlu Cybertruckların ise 2022 yılında satışa çıkarılacağını duyurdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here