Ana sayfa Haberler Winrar Neden Satın Alınır?

Winrar Neden Satın Alınır?

0
PAYLAŞ

Winrar Nedir?

 Winrar, dosyaları sıkıştırmaya, arşivlemeye yarayan güncel bir yazılımdır. İlk kez 1995 yılında Eugene Roshal tarafından piyasa sürülmüş ve hâlâ aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Günümüzde pek çok bilgisayar kullanıcısı, internetten indirdiği dosyaları daha rahat kullanmak için, ya da internete yüklediği dosyaların daha kolay indirilebilmesi için bu programı kullanmaktadır. Winrar, kullanıcılarına yalnızca dosyaları saklama olanağı sunmaz; aynı zamanda pek çok klasörün hasar almadan işlenmesine, işlenen dosyaların paylaşılmasına da destek sağlar.

 Platformun ilk yazıldığı ve belirlendiği dil C++’dır.

 Winrar Niçin Kullanılır?

 Winrar, bilgisayar kullanımının kat be kat arttığı şu son yıllarda, verilerdeki kalabalıkları önlemek için biçilmiş kaftandır. Sürücülerde haddinden fazla yer tutan ve dağınık duran dosyaların derlenmesinde, istiflenmesinde kullanım kolaylığı saklamakla kalmaz, ayrıca bu dosyaları sıkıştırarak alan genişliği sağlamaya da yardımcı olur. Winrar’ın bir diğer kolaylığı ise, dosya transferlerinde sağladığı hız akışıdır. Buradaki dosyaların çıkışı ve girişi, kullanım süresi baz alındığında epey kârlı bir sonuç gösterir.

 Winrar Nereden Satın Alınır?

 Winrar’ın kullanıcılara bu kadar çok destek sağladığı anlaşılmışken, araştırmacılar onu nasıl indirebileceklerini veyahut nasıl satın alacaklarını düşünüyorlar. Elbette Winrar’a alışveriş vasıtasıyla, birkaç farklı siteden ulaşmak mümkün. Hem kendi sitesinden, hem de diğer sitelerden yüklenebilmektedir. Fakat sürümün orjinalliği ve güncelliği öncü alındığında, kendi sitesinin daha makul olduğunu söylemek gerekir. Üstelik korsan kullanımın gitgide yaygınlaştığı internette, demo içeriklere ve hasarlı bir programa ulaşmadan önce iyi bir araştırma yapılması gerekiyor.

 Winrar Hangi Dosya Formatlarını Destekliyor?

 Winrar’ın hangi dosya formatlarına izin verdiği, bu başlık altında konu alınmıştır. Öncelikle, Winrar’ın bilgisayar içerisinde pek çok veriye ışık tuttuğunu belirtmek isteriz. Bunların içinde Rar ve Zıp dışında; -cab, -arj, -lzh, -tar, -gz, -ace, -bz2, jar, -ıso, 7z ve z gibi formatlar vardır. Winrar bunların hepsini dilenen düzeyde okur ve çözümler.

 Winrar Hangi Dilde Kullanılır?

 Winrar, günümüzde internet kullanıcılarının kullandığı pek çok dili sağlamaktadır. Ülkemizde de bu programın yerel bir dil sunduğunu söyleyebiliriz. Winrar, istenirse Türkçe başta olmak üzere pek çok dilde ve lisanda kullanılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here